Hikayemiz

Damla Kalender

Boğaziçi’nin en eski ve nezih semtlerinden biri olan ve Osmanlı döneminden bu yana geleneksel dokusunu koruyan Çengelköy ‘de dünyaya gelen Damla’nın farklı ve şık objelere ilgisi çocuk yaşlarında başladı.

Annesinin antika bilgisi ve koleksiyonerliği, babasının işyerinin İstanbul’un tarihi semtlerinden Sirkeci’de olması, yaratıcı yönünün hazırlayıcıları oldu.

Üniversitede eğitimini aldığı Halkla İlişkiler sektöründe çalışırken de, iki prensesinin doğumu ile beraber sosyal hayatın içindeyken de genel beğeni ve tercihe hitap eden çantalar yerine kendine has çantalar kullanmayı tercih etti.

Çocukluğunda ilgiyle gezdiği tarihi yarımada, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Antikacılar Çarşısı’nın otantik havası ile kurumsal hayatta çalıştığı değişik ülkelerin kültürlerinin sentezi; markasının geleneksellik ve özgünlük ilkelerinin alt yapısını hazırladı.

Kızları için tasarlayıp ürettiği bebekler ile kendi tarzını yansıtacak çantaları tasarlayıp üretmek ile başlayan serüveni, imitasyon takılarla  markasının ürün çeşitliliğini genişleterek devam etmekte…

Barok İnci, Altın, Lapis Lazuli, Kuvars gibi doğal malzemeden ve taşlardan üretilen takılar ve çanta tokaları DAMLA KALENDER markasının özgün şık mottosunu en göz alıcı şekliyle yansıtıyor.

İlerleyen dönemde Uzakdoğu’nun geleneksel giysisi kimononun otantik yapısını da modernize ederek koleksiyonuna ekledi.

DAMLA KALENDER, ürün yelpazesini genişleterek “aşk” ile tasarladığı altın kaplama, swarovski taşlar ve inciler ile bezenmiş benzersiz imitasyon takıları kattı

Yarattığı markanın kullanıcıları, geleneksel ve doğal malzemeleri modern tarzda yoğurarak ortaya çıkan ürünlerle zamansız şıklık hissediyorlar.

Sık sık ziyaret ettiği Kapalıçarşı’nın üst katlarındaki hanların dokusu, Türkiye’nin tarihi ve geleneksel değerlerini koruyan Batı-Doğu kentleri, yaşadığı semtin şık atmosferi Damla’ya ilham vermeye devam ediyor.

Damla Kalender

Ürünlerin Hikayesi

2024 Koleksiyonu

Haute Couture

Haute couture anlayışına bağlı kalarak doğal malzemelerden tasarlanan ürünler, İstanbul’daki ustalar tarafından özenle ve tamamı elde hazırlanmaktadır. Çantalarda deri,süet ve kadife gibi zamansız materyallerle beraber, kanvas ve jüt gibi yine doğal, sezonluk dokular da kullanılmaktadır.

Çanta tokaları da, çantalarda olduğu gibi, markanın bohem şık tarzına uygun olarak, İstanbul’un değerli zanaatkarları tarafından elde üretilmektedir. Kullanılan aksesuarlar birinci kalite ve garantilidir.

Markanın diğer ürünleri kimonolar ve kimono ceketler ipek ve kotondan üretilmektedir.

Yazın vazgeçilmezi kimonolar ipek dokusu ve canlı renkleriyle plajda ve şehirde şıklığından ödün vermeyenler ve tasarım tercih edenler için hazırlanmaktadır. İlkbahar ve sonbahar dönemlerindeki kimono-ceketler ise koton ve ipekten harmanlanarak şıklığı ve kaliteyi tarz olarak benimseyen kadınlar için üretilmektedir.

Altın kaplama, rodyum kaplama, swarovski taşlı takılar ve gerçek inci takıları göz alıcı tasarımlarıyla stiline ışık katmak isteyen kadınlar için tasarlanmıştır.

Damla Kalender ürünleri, günümüzde metropol hayatının yoğunluğunda, gündüzden geceye aynı aksesuar ve üst giyimle devam edecek şıklığa, konfora ve kaliteye imkan sağlamakta. İstanbul’da, İzmit’te, Konya’da, Marmaris’te, İzmir Alaçatı’da, Bodrum’da satışta olan Damla Kalender ürünlerine, web sitesinden de ulaşabilirsiniz.